A padló hőelvezető képességében mérjük azt, hogy mennyire ideális padlófűtés kiépítéséhez. A hőelvezető képesség azt mutatja meg, hogy mennyire gyorsan veszi át a fűtés hőjét a padlófelület.

Padlófűtés minden padlóhoz

Padlófűtés szinte minden padló típushoz kapható, ami kompatibilis vele. Ilyen a laminált padló, a vinyl, a fa és megmunkált nyersfa padló, a csempe, a járólap és fényezett burkolólapok, a szőnyegpadló vagy a gumi padlóburkolat.

A padlófűtés hatása a padlóra

A padlóburkolat minden esetben hatással van a padlófűtés rendszer maximális teljesítményére, mivel a különböző burkoló anyagok csak a megadott hőmérsékletig fűthetők fel. A rendszer fűtési teljesítménye pedig a padlófelület hőmérsékletétől, valamint annak és a helyiségnek a méretétől is függ. Ezért fontos, hogy a helyiség hővesztesége kisebb legyen a fűtési teljesítménynél.

A padlófűtés kivitelezéséhez használatos padló burkolatok felfűtési ideje

Minden típusú padlóburkolatnak más a hőtároló tömege és a hővezető képessége, amitől függ a rendszer felfűtési ideje a padlófűtés használatakor. A hőtároló tömegnek alacsonynak, a hővezető képességnek pedig magasnak kell lennie ahhoz, hogy jó legyen a hővezető képessége az adott padló burkolatnak és gyorsan átmelegedjen a padló felülete, az alacsony hőtároló tömegű padló burkolatok azonban gyorsabban le is hűlnek.

Padlófűtés hatékonyságának elősegítése

A padló felfűtési ideje csökkenthető szigetelő lemezek beépítésével, amik segítenek terelni a hőt a padlófelület felé a padlófűtés beépítésekor.