Régen a laminált padló azért számított népszerűnek, mert jóval olcsóbb, mint a természetes fából készült parketta. Viszont a laminált padló kivitelezése és kinézete annyit fejlődött az évek alatt, hogy nem csak az olcsósága miatt választjuk inkább.

Parketta és laminált padló – Mi a különbség?

A laminált padló és a parketta közötti legnagyobb különbség maga az anyag. A parketta alapanyaga kizárólag a természetes fa, a laminált padló pedig 90%-ban környezetbarát faőrleményből készül, felszíne UV-álló és színtartó dekor rétegből áll. A parketták közül tudunk választani egyrétegűt vagy többrétegűt is tömörfából. Anyaga természetes, melegséget keltő és hosszú ideig számolhatunk vele, valamint a természet szabja meg minden egyes darabnak a kinézetét, mintázatát. A laminált padló felső rétegének felületkezelése azt eredményezi, hogy nagyon jó a kopásállósága, valamint padlófűtés esetén is alkalmazható. Vízállóságának köszönhetően bármelyik helységben alkalmazhatjuk.

A laminált padló és a parketta előnyei

A laminált padló hatalmas előnye, hogy nagyon egyszerű takarítani, nem kell ápolni, valamint a lerakása sem nehéz, utána azonnal használható, nem kell már felületkezelni vagy csiszolni, ára is megfizethető. A parketta viszont parketta, teljesen egyedi, természetes anyagból készül, melegséget sugároz. Amennyiben a parketta megkopni, kezelni kell a felületét, nincs szükség cserére.

A megfelelő laminált padló kiválasztása

A laminált padló estében fontos, hogy milyen a kopásállósága és hány mm-es. Ezt vegyük számításba a választásnál, annak függvényében, hogy mennyire lesz terhelve a felülete. A laminált padló felülete műgyantával van kezelve, aminek köszönheti a hosszú időtartamot. Régi burkolatra egyiket sem érdemes rakni a garancia miatt, valamint recseghet is a burkolat miatta.

Mik a laminált padló és a parketta hátrányai?

A laminált padló és a parketta kinézetben tud nagyon hasonló lenni, azonban mindkettőnek megvannak a hátrányai is. Ha a laminált padló megsérül vagy elkopik, akkor teljes cserére van szükség, parketta esetében elég kezelni a felületét. A parketta viszont nem bírja a nedvességet, lerakás után felületkezelésre és csiszolásra van szükség. Ezen felül rendszeres ápolást és karbantartást igényel.