A parkettázás utáni parketta tisztítás hogyanja nagyon nem mindegy.

A parkettázás főbb típusai

A parkettázás sokfajta mederben folyhat, ez pedig nem függ mástól, mint az általunk választott padlóburkolat fajtától. Sokfajta ilyen burkolatot különböztetünk mely, melyek közül találkozhatunk szalagparkettával, laminált parkettával, hagyományos vagy csaphornyos parkettával, svédpadlóval, hajópadlóval, lamella parkettával, ipari parkettával, illetve díszparkettával is. 

A parkettázás előtti kiválasztás

Parkettázás előtt a legfontosabb, hogy kiválasszuk azt a padlóburkolat típust, melyek nemcsak esztétikailag, de otthonunk szempontjából is a legmegfelelőbb. Ilyenkor figyelembe kell vennünk, hogy milyen felhasználási módot szeretnénk, valamint természetesen azt is, hogy milyen stílusú burkolatot szeretnénk, hogy díszítse az otthonunkat még sok-sok éven át. Ha mindezekkel tisztában vagyunk, akkor fel is kérhetünk egy szakembert a parkettázás nehéz és precíz feladatára.

A parkettázás utáni tisztítás

Sokan azt hiszik, hogy parkettázás után rólunk lejött minden gond, és már nem kell sokat foglalkozunk a padlóburkolatunkkal, ám ez nem igaz. Ugyanis ahány padlóburkolat, annyi tisztítási módszerre van szüksége, valamint annyi mindenre kell figyelnünk akkor, ha például takarítás közben felmosunk. Elsődleges és mindenképp betartandó szempont ebben a tekintetben az, hogy bő vízzel sosem szabad felmosni! 

A parkettázás utáni vízállóság

Padlóburkolata válogatja, hogy parkettázás után mennyire lesz vízálló a közeljövőben, ám az nagyjából általános elmondható, hogy a vinyl padlót kivéve, és a speciálisan erre a célja készített laminált padlón kívül nincs olyan, hogy vízálló padló! Épp ezért szükséges kerülni a bő vizet akkor, ha felmossuk őket, valamint az olyan vegyszereket is, melyeknek bármi fajta maró hatása van, hiszen azzal hamar tönkre tehetjük parkettánk felületét, és ezzel az egész szoba esztétikáját is.